48/

32 258 60 30

PL EN
Partnerzy


Siedziba Główna
Kuhn Polska Sp. z o.o.


ul. Plonów 21
41-200 Sosnowiec

Firma Mitsubishi Forklift Trucks przedstawia nową linię sprawnych, ekologicznych elektrycznych wózków z przeciwwagą 4,0 i 5,0 t 02/06/2014

Ekonomiczne i do tego wydajne

Mitsubishi Forklift Trucks wprowadziła na rynek nową linię elektrycznych wózków z przeciwwagą serii FB40-50(C)2, przy których konstruowaniu priorytetem było uzyskanie wysokiej wydajności w ekonomiczny sposób.

Zastępujca poprzednią linię modeli trzykołowych nowa linia 4,0 do 5,0 t obejmuje siedem modeli, w tym modele kompaktowe i modele o wysunitym środku ciżkości.

Nowa seria FB łączy w sobie uznawane często jako wykluczajce się cechy: ekonomiczne zużycie energii i wysoką wydajność. Uzyskano to dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii silników prądu zmiennego w połczeniu z inteligentną konstrukcją podwozia oraz komponentami skracającymi odległości między częściami elektronicznymi i hydraulicznymi.

Wysoka wydajność

Dzięki temu nowa seria FB40-50(C)2 zużywa do 20% mniej energii niż poprzednie modele. Dane cyklu VDI pokazują, ze nowa seria przewyższa czołowe konkurencyjne marki w dwóch aspektach: zużycia energii i wydajności (liczby cyklów). W praktyce oznacza to, że nowe wózki w większości zastosowań mogą po pełnym naładowaniu akumulatora przepracować do 12,5 godziny.

Seria jest szczególnie zalecana do zastosowań o dużym obciążeniu, takich jak wynajem flotowy i handel hurtowy, gdzie transportowane s większe ilości produktów trwałych, np. materiaów budowlanych, szkła i produktów ogrodniczych.

Wózki zaprojektowano tak, aby sprawdzały si w pracy wewąntrz i na zewnątrz budynków. Części elektroniczne charakteryzują się stopniem ochrony IP54, co oznacza, że są odporne na pyły i zalanie. Wózki serii FB40-50(C) stanowią doskonałą alternatywę dla wózków z silnikami Diesla i LPG dla firm, którym zależy na oszczdnościach na paliwie i niskiej emisji spalin.

Większy wybór

Linia obejmuje siedem modeli, w tym dwa kompaktowe wózki widłowe (C). Dzięki mniejszym gabarytom wózki te świetnie sprawdzają się w zastosowaniach na ograniczonych przestrzeniach lub w konfiguracjach regałowych, w tym regałach wjezdnych.

W linii są również dwa modele specjalne (S). Modele te oferują tak samą długość podwozia z wysunitym środkiem ciżkości na odległość 600 mm zamiast 500 mm. Oznacza to, że wózek może przenosić większe lub dłuższe towary lub wykorzystywa osprzęt, nie pogarszajcą właściwości udźwigu.

Pełen zakres możliwości dostosowania do potrzeb użytkownika zapewnia szeroki wybór dla każdego zastosowania. Obejmuje on:

  • 2 układy sterowania: ECO do ultra-niskiego zużycia energii i PRO do wysokich prędkości jazdy i podnoszenia
  • 4 metody przełczania na akumulator  zależnie od potrzeb zastosowania
  • 5 różnych kabin operatora
  • 2 pakiety środowiskowe  w tym pakiet chłodniczy
  • 2 typy kierowania  w tym elektroniczny układ kierowniczy poprawiający wydajność o dalsze 3% i zmniejszajcy zużycie o 7%
  • 5 rodzajów opon
  • Szeroki wybór wyposażenia dodatkowego

Maksymalny komfort

Mając na uwadze zastosowania o wysokich obciżeniach, konstruktorzy położyli szczególny nacisk na komfort pracy operatora. Jednym z przykładów jest to, że obszerna kabina operatora jest swobodnie osadzona na podwoziu, aby obniżyć wibracje do minimum. Zakres ustawień oparcia, kolumny kierownicy i fotela zapewnia, że operatorzy mogą wydajnie pracować bez zbytniego zmęczenia.

Na panelu wyświetlacza o świetnych parametrach operator wyraźnie widzi informacje i może łatwo dostosować wózek do wykonywanego zadania, wybierajc jedno z piciu regulowanych indywidualnie ustawień. Oprócz tego w kabinie jest dużo miejsca na przechowywanie, w tym schowki i uchwyty na kubki.

Szczególną uwagę poświcono bezpieczeństwu. Dlatego w serii zastosowano system kontroli skęrtu, redukujący prędkość na zakrętach w sytuacji zagrożenia.

Dodatkowo modele wyposażone są w automatyczny hamulec postojowy, zapobiegający przypadkowemu toczeniu się wózka na pochyłościach, jak również w alarm cofania.

Seria FB40-50(C)2 elektrycznych wózków z przeciwwagą firmy Mitsubishi Forklift Trucks zapewnia uzyskanie wysokiej wydajności w ekonomiczny sposób wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Dalsze informacje dotyczące tego lub jakiegokolwiek innego produktu z nagradzanego asortymentu firmy Mitsubishi Forklift Trucks można znaleźć na witrynie internetowej www.mitforklift.com.

Pozostałe aktualności

02/06/2014 Mitsubishi Forklift Truck zostało podwójnie nominowane w konkursie FLTA Annual Awards for Excellence
02/06/2014 Wysokotonażowe elektryczne wózki CARER dla branży papierniczej
02/06/2014 Mitsubishi Forklift Trucks wprowadza na rynek wózki wysokiego składowania SENSiA

© 2014 KUHN.PL Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja:: Web-Profit