48/

32 258 60 30

PL EN
Partnerzy


Siedziba Główna
Kuhn Polska Sp. z o.o.


ul. Plonów 21
41-200 Sosnowiec

Mitsubishi Forklift Truck zostało podwójnie nominowane w konkursie FLTA Annual Awards for Excellence 09/12/2016

Mitsubishi Forklift Truck prześciga konkurencję dwoma nowymi modelami wózków widłowch

Fork Lift Truck Association, brytyjski autorytet w dziedzinie operacji wózkami widłowymi, wyróźnić na swojej krótkiej liście nominowanych w kategorii Doskonałości nie jeden lecz dwa produkty Mitsubishi Forklift Truck.

Jako finalistów w kategorii Bezpieczeństwa i Innowacji wśród dwóch najnowszych produktów Mitsubishi wytypowano Elektryczny wózek widłowy  EDiA EX 80 Volt oraz magazynowy wózek typu Reach Truck z serii SENSiA z kabiną do pracy w chłodniach.  Wózki widłowe Mitsubishi będą rywalizować wśród wielu wiodcych marek w branży o wysokość cenione statuetki Archie.

 
 

Wyróżnienia tego typu nie są obce producentowi. Do tej pory już kilkakrotnie produkty Mitsubishi były wyróżniane w podobnych kategoriach. Wśród wcześniej zdobytych nagród można wyróżnić red dot design za konstrukcję wózków magazynowych oraz czołowych elektrycznych. Mitsubishi było również pierwszą firmą, która wygrała statuetkę Archie w każdej z czterech nagradzanych kategorii stworzonych przez FLTA (Ekologia, Ergonomia, Bezpieczeństwo i Innowacje).

Tegoroczni finaliści zostali wybrani przez Komitet Techniczny FLTA, który kierował się w wyborze nominowanych ścisłymi kryteriami.

W kategorii Innowacji, Mitsubishi EDiA EX został wyróżniony za jego unikalną geometrię układu kierowniczego, który zapewnia "napęd na cztery koła" w nawet najbardziej wymagajcych zakrętach.

Typowy wózek widłowy może osignąć 90 stopni skrętu poprzez zastosowanie wyjątkowo wysokiego ciśnienia opon i felg, najnowsza EDiA EX 80V, jest wyposażona w przeciwbieżne koła napędowe oraz unikalne 100 stopni skrętu tylnej osi, oznacza to, że możne on bez trudu osiągnąć mniejszy promień skęrtu niż jego rywale. Przeciwbieżny napęd na dwie osie umożliwia płynny ruch wózka podczas skrętu niezależne od jego wymiarów, zwiększając zwrotność, zmniejszając zużycie opon, a ostatecznie poprawą bezpieczeństwa podczas poruszania się.

Dla EDiA EX 80V dumnym kompanem będcym tuż obok na prestiżowej krótkiej liście FLTA jest wózek SENSiA przeznaczony do pracy w chłodniach. Finalista w kategorii Ergronomia oferuje największą na świecie i najbardziej efektywną kabinę. Wyjtkowa konstrukcja zewnętrzna oferuje zakrzywiony profil drzwi, który zapewnia przestronność dla kierowców wszystkich rozmiarów.

Szczodrze obdarzony izolacją przed hałasem i wibracjami, każdy aspekt projektu skupiony został na zapewnieniu miejsca pracy operatora, które będzie jasne i czytelne, przy jednoczesnym zachowaniu kontroli w zasięgu ręki, aby zmniejszy ryzyko zmęczenia kierowcy.

Dalsza ochrona kierowcy jest oferowana przez rewolucyjny w SENSiA panel kontroli sterowania palcami. Dzięki wsparciu dłoni operatora  minimalizowane jest obciążenie łokcia.

Ponadto kabina do pracy w warunkach chłodniczych posiada unikalną przejrzystości konstrukcję dachu z poliwglanu, który zapewnia doskonałe widoki w górę, jednocześnie chroniąc operatorów przed upadkiem ładunków wszystkich rozmiarów.


Mitsubishi Forklift Trucks
Zdjęcia: Mitsubishi Forklift Trucks

Pozostałe aktualności

09/12/2016 Wysokotonażowe elektryczne wózki CARER dla branży papierniczej
09/12/2016 Mitsubishi Forklift Trucks wprowadza na rynek wózki wysokiego składowania SENSiA
09/12/2016 Firma Mitsubishi Forklift Trucks przedstawia nową linię sprawnych, ekologicznych elektrycznych wózków z przeciwwagą 4,0 i 5,0 t

© 2014 KUHN.PL Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja:: Web-Profit