48/

32 258 60 30

PL EN
Partnerzy


Siedziba Główna
Kuhn Polska Sp. z o.o.


ul. Plonów 21
41-200 Sosnowiec

Mitsubishi Forklift Trucks wprowadza na rynek wózki wysokiego składowania SENSiA 06/06/2014

Firma Mitsubishi Forklift Trucks uzupełnia swój szeroki asortyment wózków magazynowych o nową linię: SENSiA.

W procesie projektowania nowej rodziny 11 wózków wysokiego składowania producent zapytał kadrę kierowniczą i operatorów wózków widłowych z całej Europy na czym polega tajemnica optymalnej pracy wózków tego typu.

Jaka był odpowiedź? Jak najściślejsza wspłópraca operatora i maszyny.

Świadomi wkładu wysoko wykwalifikowanych operatorów, konstruktorzy firmy Mitsubishi dokładnie przestudiowali wszystkie aspekty relacji między operatorem i wózkiem, aby można było uzyskać wyjątkową wydajność.

Pełna kontrola operatora nad maszyną

Wózek SENSiA z możliwości układania 13-metrowego stosu jest wyposażony w rewolucyjny i opatentowany system sterowania palcami o modulowanym ciśnieniu, reagujący w naturalny sposób na dotyk palca operatora.

Przycisk F2 integruje w sobie kilka funkcji, np. opcjonalny przesuw boczny, środkowanie przechyłu i wstępny wybór wysokości  a do tego można używać go bez konieczności ruszania dłonią.

Wydajność wózka SENSiA można dostosować do potrzeb operatora, mając do wyboru dwa ustawienia podstawowe. W trybie ECO zużycie mocy utrzymywane jest na niskim poziomie, co jest idealnym rozwizaniem dla nowych operatorów lub w pracy na wydłużone zmiany, tryb PRO natomiast pozwala na uzyskiwanie przez doświadczonych operatorów zwiększonych osigów, co z kolei idealnie się sprawdza podczas godzin szczytu pracy w magazynie.

Ochrona przed przeciążeniem

Zazwyczaj operatorzy wózków wysokiego składowania są zmuszeni do dokonywania prac montażowych na wózku do 100 razy dziennie  co odpowiada podniesieniu 7000 kg w cąigu całej zmiany. Niska pozycja siedzca w fotelu wózka SENSiA (tylko 1030 mm), ergonomiczne uchwyty i szeroki stopień z powierzchni antypoślizgową przyczyniają się do zmniejszenia wysiłku, jaki musi wykonać operator w trakcie obsługi maszyny. Regulowaną konsolą sterujcą można składać, przez co dostęp do funkcji włączania i wyłączania jest jeszcze łatwiejszy.

We wnętrzu przestronnej kabiny wózka pedały zostały tak umiejscowione, aby obciżenie kostek nóg było minimalne. Elastyczna regulacja ergonomicznych podpórek rąk oraz fotel o pełnym zawieszeniu sprawiają, że postawa ciała operatora podczas jazdy jest optymalna.

Specjalna konstrukcja kabiny wraz z pionierskim rozwiązaniem firmy Mitsubihi  VisionMast, zapewniają operatorom doskonałą widoczność wideł i ładunku.

Mistrzostwo manewrów

Zapewniajcą doskonale płynne przejścia między fazami, wózek SENSiA jest idealnym sprzętem do bezpiecznego podnoszenia na wysokościach cennych lub delikatnych ładunków. Zastosowany w wózkach SENSiA system precyzyjnego prowadzeni SDS (Sensitive Drive System) zwiksza pewność pracy operatora  manewry wózkiem w regale są wykonywane ze stałą prdkością i bez skoków, dzięki stabilnemu sterowaniu postępowemu.

Co ważne, ładunki są wsuwane i wysuwane z regałów w najkrótszym możliwie czasie dzięki funkcji pasywnego sterowania kołysaniem pasywnym Passive Sway Control i dostępnej jako opcja nagradzanej funkcji aktywnego sterowania kołysaniem firmy Mitsubishi Active Sway Control  których połczenie drastycznie ogranicza kołysanie się masztu.

W nowej linii wózków z udźwigiem od 1400 do 2500 kg oferowane są modele standardowe i modele o wysokiej wydajności z możliwości dostosowania do najszerszego zakresu zastosowań.


                                                                                                                                 Obszerna i ??atwo dostpna kabina wózka SENSiA została starannie zaprojektowana, aby zapewnić operatorowi komfort pracy, koncentrację i efektywność.

Więcej informacji

Dalsze informacje dotyczące tego lub jakiegokolwiek innego produktu z nagradzanego asortymentu firmy Mitsubishi Forklift Trucks można znaleźć na witrynie internetowej www.mitforklift.com.

Pozostałe aktualności

06/06/2014 Mitsubishi Forklift Truck zostało podwójnie nominowane w konkursie FLTA Annual Awards for Excellence
06/06/2014 Wysokotonażowe elektryczne wózki CARER dla branży papierniczej
06/06/2014 Firma Mitsubishi Forklift Trucks przedstawia nową linię sprawnych, ekologicznych elektrycznych wózków z przeciwwagą 4,0 i 5,0 t

© 2014 KUHN.PL Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja:: Web-Profit