48/

32 258 60 30

PL EN
Partnerzy


Siedziba Główna
Kuhn Polska Sp. z o.o.


ul. Plonów 21
41-200 Sosnowiec

Historia kuhn gruppe

 1974    

Gunter Kuhn zakłada firmę "KUHN-Baumaschinen" (KUHN Maszyny Budowlane) w Eugendorf niedaleko Salzburga. Stała się ona podwaliną do dalszego rozwoju i sukcesu firmy.


1986

Firma otrzymuje wyłączność na dystrybucję dźwigów Palfinger oraz wózków widłowych Mitsubishi. W tym samym roku powstaje firma KUHN Ladetechnik.1990

W Budapeszcie powstaje pierwsza zagraniczna filia, KUHN KFT. Dzięki marce Mitsubishi KUHN staje się liderem na rynku w branży wózków widłowych z silnikami spalinowymi. W 2003 roku firma przenosi się do nowej siedziby KUHN KFT.


1992

Powstanie spółki KUHN Bohemia a. s. w Pradze, która zajmuje się serwisem oraz dystrybucją maszyn budowlanych w Czechach.


1994

Na podstawie zawarcia umowy agencyjnej z KOMATSU firma KUHN staje się jednym z wiodących dealerów w Europie pod względem dystrybucji maszyn budowlanych.


1995

Grupa KUHN przejmuje fili Komatsu- Bratislava i zmienia jej nazwę na KUHN Slovakia.


1995

Założenie w Czechach KUHN MT s. r. o. jako generalnego importera dźwigów Palfinger. Powstają także dwa niezależne oddziały z podziałem na maszyny budowlane oraz maszyny z zakresu techniki załadunku.


1995

Założenie KUHN d. o.o. w Lublanie (Republika Słowenii)  zajmuje się ona przedstawicielstwem maszyn budowlanych KOMATSU oraz wózków widłowych Mitsubishi.


1996

Powstaje KUHN Hrvatska w Zagrzebiu (Chorwacja) - zajmujca się serwisem i sprzedażą maszyn budowlanych KOMATSU oraz wózków widłowych Mitsubishi.


2000

Grupa KUHN przejmuje szwajcarskiego importera maszyn KOMATSU - firm Kupfer i nadaje firmie nową nazw: KUHN Schweiz AG z filiami w Bern i Zurychu.


2001

Ważny krok w przyszłość: dwaj synowie Guntera Kuhna, Andreas i Stefan obejmują stanowiska w zarzdzie rodzinnej firmy. KUHN Baumaschinen zostaje powiększony przez nowo utworzoną filię KUHN Baumaschinen Deutschland GmbH.


2002

Centralny serwis KUHN w Vocklabruck staje się europejską siedzibą KUHN Ladetechnik oraz jednostką wyspecjalizowaną w dźwigach przystosowanych do pracy w trudnych warunkach. Znajduję się tu także centrum IT jak również ośrodek szkoleniowy dla pracowników Grupy KUHN.


2004

KUHN Baumaschinen Deutschland powiększa obszar działalności poza granice Bawarii włączając w nią sporą część Badenii-Wirtembergii.


2005

Powstaje KUHN Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Łomiankach k/ Warszawy. KUHN uzyskuje prawa do wyłącznej dystrybucji oraz sprzedaży nowych wózków widłowych Mitsubishi na rynkach Polski i Czech.


2007

Po osiemnastu miesiącach budowy ukończona zostaje siedziba KUHN Holding oraz KUHN Building Machines w Eugendorf, w Austrii. Do użytku oddana zostaje powierzchnia ponad 2700 m z przeznaczeniem na serwis oraz 1400 m powierzchni biurowej.


2008

Po roku budowy ukończona zostaje nowa siedziba serwisu KUHN MT w północnej części miasta Czeskie Budziejowice (Czechy). Powierzchnia serwisowa zajmuje teraz ponad 2600 m , a powierzchnia biurowa 900 m.


2010

Po niemalże ośmiu miesiącach budowy powstaje nowe centrum usług serwisowych KUHN Slovakia (Senec/Bratysława), gdzie warsztaty zajmują ponad 2600 m2 a powierzchnia biurowa 900 m2. KUHN Slovakia staje się siedzibą Construction Machines and Loading Systems w Słowacji.

2011

KUHN pozyskuje wiodcego producenta maszyn EMCO Group. EMCO działa jako trzeci filar firmy, zwiększając sie KUHN Grupe w zakresie maszyn budowlanych i inzynierii załadunku. Poprzez nabycie EMCO KUHN Group posiada obecnie łcznie 1.330 pracowników, a obroty firmy wynosz 575 mln.


2014

KUHN Polska przenosi Centralę firmy
z Łomianek do nowej siedziby w Cząstkowie Mazowieckim k/Warszawy. 

2019

KUHN Polska przenosi Centralę firmy
z Cząstkowa Mazowieckiego k/Warszawy do nowej siedziby w Sosnowcu, na ul. Plonów 21.

.

.

..


..

.

.

.

.

.

.

.

..


..


..


..

.

..

.


.


.

.
© 2014 KUHN.PL Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja:: Web-Profit